Про роботу СДО ПЗФ НПП “Білобережжя Святослава” за минулий тиждень
Протягом минулого тижня, з 16.03.2026 по 20.03.2026 року, працівниками Покровсько-Хуторського природоохоронного науково-дослідного відділення були проведені планові обходи та рейди територією об’єкту ПЗФ, водоохоронною зоною територією озера Солонець-Тузли, з метою контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства та заповідного режиму.
Під час обходів проведено огляд прибережної території, акваторії озера та прилеглих природних ділянок. Також здійснювався моніторинг стану природних комплексів і середовища існування диких тварин та птахів.
Відповідно, службою державної охорони проведено наступні заходи:
— виявлено один локалітет шафрану сітчастого – рідкісного весняного первоцвіту, занесеного до Червоної книги України, а також локалітет процесу зсуву;
— фіксувалися сліди диких тварин мешканців прибережної водоохоронної зони озера Солонець-Тузли. Серед них спостерігалися сліди борсука – 2 особини. Також фіксувалися наявність представників коловодної орнітофауни, в тому числі качки галагази в кількості приблизно 50 особин, лебедів-кликунів – приблизно 30 особин;





— перевірявся стан встановлених знаків та цілісність штучних острівців для гніздування птахів (усі острівці перебувають у задовільному стані та є придатними для подальшого використання і виконання свого функціонального призначення), годівниці для птахів та тварин були прибрані від сміття, похилені знаки від вітру вирівняли та привели в належний стан;
— водночас, при проведенні обходів, в межах 100-метрової водоохоронної території ПЗФ озера Солонець-Тузли, збиралося поодиноке сміття.




За результатами проведених обходів порушень природоохоронного законодавства (заповідного режиму) при патрулюванні території ПЗФ озера Солонець-Тузли у період з 16 по 20 березня не виявлялося. Територія перебуває у доброму стані та знаходиться під постійним контролем працівників Покровсько-Хуторського ПНДВ.
Відділ ДО ПЗФ НПП “Білобережжя Святослава”
Комментарі закриті.
